Właściwe oświetlenie miejsca pracy

Właściwe oświetlenie miejsca pracy

Lampka biurkowa bywa niejednokrotnie ważniejszym źródłem światła niż lampa sufitowa. Daje światło bezpośrednio na nasze stanowisko pracy czy kącik DIY, dzięki czemu nasze oko się tak mocno nie męczy. Na rynku panuje prawdziwy zalew oświetlenia, dlatego dobranie odpowiedniej lampki na biurko może być nie takie proste. Na co zwrócić uwagę aby w pełni cieszyć się ze swojego nowego oświetlenia?

Lampka biurkowa do pracy w domu

Praca zdalna, domowe robótki ręczne, nauka na uczelnię lub do szkoły – wszystkie te czynności wymagają odpowiednika stanowiska pracy oraz jego oświetlenia. Dlatego odpowiednia lampka biurkowa jest tak ważna. Musi być odpowiednio dobrana do miejsca pracy, aby zawsze dawała odpowiednią ilość światła. Na całe szczęście żyjemy w czasach, gdy funkcjonalność idzie w parze, dlatego możemy mieć piękne oświetlenie, które będzie także dekoracja. A jakie mamy opcje?

Jak dobrać lampkę na biurko?

Po pierwsze warto postawić na wygodę, a tutaj nic się tak nie sprawdzi, jak lampka biurkowa z wysięgnikiem. Możemy wtedy nakierować światło dokładnie tam gdzie chcemy, co sprawdzi się zwłaszcza w czasie wykonywania prac manualnych, jak np. robienie paznokci hybrydowych czy prac plastycznych. Czasami z kolei wystarczy, że lampka biurkowa będzie miała tylko regulacje wysokości i kąta nachylenia klosza. Na jej wybór wpływa ma także powierzchnia samego biurka. Jeśli jest duże to analogicznie możemy wybrać większy model oświetlenia. Jeśli ma małą powierzchnię, to żeby jej dodatkowo zbędnie nie zagracać, warto postawić na lampkę biurkową przykręcaną do blatu.

Lampka biurkowa z metalu czy drewna?

Rozmiar i inne parametry wiążą się też nierozerwalnie z użytym do wykonania lampki biurkowej materiałem. Większość modeli na rynku jednak jest wykonana z metalu. Producenci dbają także o dołączenie całkiem długiego przewodu. Dobierając odpowiedni kolor, najlepiej uniwersalny czarny, szary lub biały, możemy wyposażyć wnętrze w lampkę biurkową nie zakłócając przy tym jego aranżacyjnej spójności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *