Wielkie kule ogrodowe, czyli jak stworzyć przytulną przestrzeń wokół domu

Wielkie kule ogrodowe, czyli jak stworzyć przytulną przestrzeń wokół domu

Oświetlenie ogrodowe rządzi się nieco odmiennymi prawami niż wewnętrzne. Do ich produkcji wykorzystuje się inne materiały o dużo wyższym stopniu wytrzymałości. Muszą przecież sprostać zarówno upałom, jak i siarczystym mrozom i deszczom. Spośród tego rodzaju oświetlenia na pewno swoją uwagę przykuwa lampa ogrodowa kula. Od momentu wejścia na rynek skradła wiele serc i szybko zadomowiła się w ogrodach na całym świecie.

Dlaczego warto mieć w ogrodzie kule świetlne?

Ten model oświetlenia zewnętrznego cieszy się bardzo dużą popularnością co podkreśla ich duża dostępność na rynku. W swojej ofercie ma je wielu producentów światowych i polskich, m.in. Nowodvorski. Lampa ogrodowa kula występuje w różnych rozmiarach, jednak zazwyczaj jest wykonana z tworzywa PE, które cechuje się wytrzymałością na zmienne warunki atmosferyczne oraz lekkością. Nie żółknie także pod wpływem promieni UV i jest odporny na uszkodzenia mechaniczne i zarysowania. Takie lampy zazwyczaj są zasilane poprzez przewód, więc nie musimy się martwić o ich ładowanie czy żywotność akumulatora.

Jakie jeszcze zalety ma lampa ogrodowa kula?

Przede wszystkim pozwala całkowicie odmienić wystrój ogrodu. Nawet w ciągu dnia wygląda nienagannie i jest ciekawą, nowoczesną dekoracją. Jednak swój czar ukazuje dopiero po zapadnięciu zmroku. Wystarczy jednorazowe przesiadywanie w ogrodzie w towarzystwie lampy ogrodowej kuli, aby się w pełni do niej przekonać. Daje ciepłe światło, które nie razi w oczy, a jednocześnie wystarczająco oświetla otoczenie. Z jej pomocą można stworzyć przepiękne aranżacje, zwłaszcza łącząc ze sobą lampy ogrodowe kule w kilku rozmiarach, rozstawiając je wśród bujnej roślinności albo na tarasie czy przy basenie. Lampa ogrodowa kula wygląda także niesamowicie zimą w otoczeniu śnieżnej pieżynki.

Lampa ogrodowa kula czasami wykonana jest z użyciem technologii ledowej, ze światłem RGB. Dzięki temu możemy zdalnie zmienić jej kolor, co jest prawdziwą gratką dla fanów garden party.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *