Stylowa lampka nocna do sypialni

Stylowa lampka nocna do sypialni

Shilo, Zuiver, Nowodvorski czy Milagro to tylko część producentów, których lampki nocne włączyliśmy do naszej oferty. Dzięki nim można wyposażyć swoją sypialnię w oświetlenie nowoczesne i stylizowane. Nie brak lampek ekstrawaganckich czy minimalistycznych, wykonywanych z metalu i ze szkła. Jednak w związku z tak dużą ofertą jaka lampka nocna będzie najlepsza do Twojej sypialni?

Jaką lampkę wybrać do sypialni?

Niektórzy mają swoich ulubionych projektantów i ulubione marki. Jednak niektórzy dokonują zakupu czysto ze względu na specyfikacje danego produktu. Liczy się ilość pobieranego prądu, a także materiał, kolor, rozmiar i styl wybieranej lampki nocnej. Na co najbardziej należy zwrócić uwagę? Styl musi odpowiadać całemu otoczeniu, a to wpływa najbardziej na podejmowaną decyzję. Niby można urządzić przepiękną sypialnię eklektyczną, ale jest to ryzykowne posunięcie. Sypialnia bowiem powinna być miejscem stonowanym, pozwalającym się wyciszyć i wypocząć. Jest to miejsce niezwykle intymne i ze szczególną uwagą należy wybrać każdy element, nawet tak mały jak lampka nocna.

Lampka nocna ze szkła, metalu, drewna…

Wśród stylów wyposażenia wnętrz króluje bezustannie skandynawski minimalizm. Kojarzony jest zazwyczaj z drewnianymi meblami i szarą kanapą w salonie czy wyspą z hokerami w kuchni. Jednak nowoczesna sypialnia skandynawska także może okazać się niezwykle przytulna. A na to odczucie może wpłynąć przede wszystkim miękkie światło – dlatego warto postawić na lampkę nocną z tekstylnym kloszem.

Ciekawą alternatywą może być także lampka nocna z kloszem z barwionego szkła – dymionym czy opalem. Sama faktura szkła też pozwoli stworzyć ciekawy efekt, dlatego warto rozważyć szkło ryflowane czy idące jeszcze bardziej w stronę art deco. Jeśli mowa już o vintage, warto też rozejrzeć się za uwspółcześnionymi klasykami i wybrać lampkę nocną z frędzlami i ceramiczną podstawą, najlepiej w kolorze brązowego mosiądzu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *