Oświetlenie do sypialni na stolik nocny i nie tylko

Oświetlenie do sypialni na stolik nocny i nie tylko

Wiele dzieci nie może zasnąć bez włączenia swojej lampki nocnej. Daje bardzo słabe światło, jednak zapewnia poczucie komfortu i bezpieczeństwa. Nierzadko przyjmuje zabawną, infantylną formę, jednak idealnie sprawuje się w powierzonej sobie roli. To jednak nie jedyne zastosowanie, jakie oferują lampki nocne. Jako dorośli także mamy takie w swojej sypialni. A czym kierujemy się dokonując wyboru? Jakie modele są najlepsze?

Jakie lampki nocne są najlepsze?

Tradycyjna lampka nocna kojarzy się z małym rozmiarem i raczej mocno rozproszonym światłem, które nie będzie razić w oczy po przebudzeniu i nie obudzi śpiącego jeszcze współmałżonka. Jednak to tylko skrótowy opis, bo aktualnie lampki nocne przyjmują przeróżne formy. Oto krótka prezentacja:

  • klasyczne stojące – takie lampki nocne są chyba najczęściej wybierane. Jednak ich różnorodność potrafi przywołać o zawrót głowy. Dostępne są takie z kloszem tekstylnym, szklanym i vintage, z frędzlami. Wystarczy sobie porównać kilka egzemplarzy np. od marki Nowodvorski, Sigma czy Zuma Line, by dobrać oświetlenie nowoczesne, funkcjonalne i piękne.
  • w formie kinkietu – takie lampki nocne, zazwyczaj przykręcane do ściany, ale zakończone wtyczką, wzięły szturmem polskie domu. Upodobali je sobie zwłaszcza Skandynawowie, którzy przecież słyną ze swojego praktycznego podejścia do dekorowania wnętrza. Taka lampa na wysięgniku to bardzo praktyczne rozwiązanie.
  • podłogowe – bo czemu nie? Jeśli będą odpowiednio dobrane, pomogą stworzyć prawdziwie przytulny klimat. Najlepiej sprawdzą się modele z tekstylnym kloszem o jakimś stonowanym kolorze – ziemistym albo czarnym czy szarym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *