Jakie oświetlenie wybrać do domu i ogrodu?

Jakie oświetlenie wybrać do domu i ogrodu?

Aranżując swoja osobistą przestrzeń chcemy aby wyrażała nas samych i jednocześnie była zdolna wpasować się w nowoczesne trendy. Nie chodzi tutaj tylko o kolory i użyte tworzywa, ale także technologie, które dążą do maksymalnej energooszczędności i wydajności. W tym miejscu najlepiej sprawdzi się lampa LED. Żarówki ledowe cechuje długoletnia żywotność, chociaż oferują także wiele innych plusów.

Lampa LED do ogrodu

Lampa LED ogrodowa potrafi przyjąć wiele form. Najpopularniejsze są wykonywane z tworzywa PE, który cechuje się lekkością. Jest odporny na wahania temperatur i jest odporny na uszkodzenia mechaniczne, w tym szpecące zadrapania. Często można także spotkać ogrodowe lampy LED wykonane z metalu i szkła mrożonego, które tworzy klosz. Z takim oświetleniem bardzo łatwo można stworzyć romantyczny ogród, którym można się cieszyć nie tylko latem, ale też zimą.

Wewnętrzne oświetlenie ledowe

Tutaj mamy dużo większy wybór lamp LED. Wynika to przede wszystkim z możliwością dobrania mniej trwałych materiałów, jak lniane tkaniny czy drewno, które na dworze by spęczniało pod wpływem wilgoci. Lampa LED wewnętrzna może zatem być wykonana z metalu i przyozdobiona dekoracyjnym i delikatnym szkłem dmuchanym, ryflowanym bądź kryształowym. Co więcej, lampa LED może przyjąć formę typowo dekoracyjną, które będzie wyznaczać jedynie ramy stopni schodów lub ich poręcz, półki w szafkach czy obramowanie lustra w łazience. Możliwości jest wiele, wystarczy tylko puścić wodze własnej fantazji…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *