Dekoracyjna lampa kula do wnętrza i ogrodu

Dekoracyjna lampa kula do wnętrza i ogrodu

Tworzywo PE i szkło opal to materiały, z których najczęściej wykonywane są lampy kule. Są używane samodzielnie, a także w połączeniu z oprawą elektryczną -pojedynczo i w kombinacji kilku mniejszych kloszy. Lampa kula może wystąpić pod wieloma postaciami i warto im się przyjrzeć przed dokonaniem finalnej decyzji zakupu jednej do swojego wnętrza.

Lampa kula ogrodowa

To niezwykle popularne ostatnimi czasy oświetlenie zewnętrzne. Postawione w otoczeniu bujnej roślinności czy na tarasie pomoże stworzyć prawdziwie romantyczny klimat o każdej porze roku. Lampa kula ogrodowa zazwyczaj jest wykonana z PE, które jest cenione za swoją wytrzymałość, lekkość i możliwość formowania dowolnych kształtów (dzięki czemu popularne stało się także formowanie doniczek z LED czy lamp sześciennych). Łącząc lampę kulę z technologią ledową RGB możemy też zmieniać kolor światła, co jest przydatne zwłaszcza na imprezach w ogrodzie.

Kulista lampa we wnętrzu

Tutaj najczęściej mamy styczność z wspomnianym szkłem opal. Jest białe i matowe przez co daje ciepłe i rozproszone światło. Zazwyczaj jest wykorzystywane w lampach wiszących do jadalni, kuchni czy salonu, gdzie oświetla stół lub wyspę. Taka lampa kula przyjmuje różne formy, od romantycznych po stricte nowoczesne, dlatego nie trudno znaleźć idealny model dla siebie. Lampa kula przyjmuje też różne wielkości, występując w wersji z jednym kloszem, albo nawet kilkunastoma. Ciekawe propozycje w swojej ofercie mają m.in. producenci Nowodvorski, Sigma, Zuma Line czy Azzardo. Czasami występują też w wersji podłogowej i stołowej, jako pojedyncza sfera, która może służyć jako dodatkowe źródło światła i dekoracja w jednym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *